Стариков про розміщення у Криму дальніх безпілотників: Їхнє завдання – не напад, а оборона від 6-го флоту США G

Стариков: По суті, росіяни "окопуються"
Скріншот: newsone.ua

Розмістивши у Криму дальні безпілотники "Форпост", Росія зміцнює окупований півострів на випадок можливого нападу, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" військовий експерт, полковник СБУ у відставці Олег Стариков.

Ескадрилью дальніх безпілотників "Форпост", яку військово-морський флот Росії розмістив під окупованим Севастополем у Криму, буде спрямовано проти 6-го флоту військово-морських сил США. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив військовий експерт, полковник СБУ у відставці Олег Стариков.

"Росія зміцнює Кримський півострів на випадок можливого нападу. Ескадрилья безпілотників, яка ввійшла до складу 318-го змішаного авіаційного полку, може проводити розвідку і брати участь у спрямуванні ракет. Тобто їхнє завдання – не напад, а оборона. І спрямовані ці заходи росіян не проти України, а проти 6-го флоту США. Ну, і проти угруповання кораблів НАТО, які, на думку РФ, зайдуть у Чорне море", – зазначив Стариков.

За його словами, Україні необхідно посилювати засоби розвідки для перехоплення російських дронів.

"По суті, росіяни "окопуються". Намагаючись водночас обмежити суверенітет України над морем. Нам треба вести агентурну діяльність. І якщо триватимуть спроби обмеження нашого суверенітету в Чорному морі, треба шукати союзників. Наприклад, Туреччина. Не варто думати, що вона – союзник Росії, це країна НАТО. Нам же потрібно посилити засоби розвідки, щоб перехоплювати російські дрони. Проте деякі з них можуть підніматися на доволі велику висоту. І технічної можливості для їх перехоплення у нас поки що немає", – підкреслив Стариков.

БПЛА "Форпост" створили на основі раніше закуплених ізраїльських безпілотників Searcher Mk II, також ці безпілотники активно застосовують у Сирії. Модернізована версія "Форпосту-М" має стати першим ударним російським безпілотником.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.