Суд у Москві залишив чинним арешт для 11 українських військових моряків
16 серпня Мосміськсуд залишив під вартою 11 членів екіпажів кораблів ВМС України, захоплених у Чорному морі 25 листопада 2018 року. Розгляд апеляційних скарг захисту щодо ще 13 моряків відбудеться 21 серпня.
Апеляційна інстанція Московського міського суду залишила чинною постанову Лефортовського районного суду Москви про продовження строку тримання під вартою другої групи військовополонених українських моряків. Про це повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов.
Володимира Терещенка, Андрія Шевченка, Романа Мокряка, Андрія Оприска і Сергія Цибізова залишили під вартою.
Раніше 16 серпня апеляційний суд не задовольнив скарги захисту на продовження арешту Дениса Гриценка, Андрія Драча, В'ячеслава Зінченка, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова.
Розгляд апеляційних скарг захисту щодо ще 13 членів екіпажів кораблів ВМС України, захоплених росіянами у Чорному морі, відбудеться 21 серпня, пише "Укрінформ".
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила у Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли до Москви.
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН із прав людини заявили, що українські моряки, як військовополонені, мають перебувати під захистом Женевської конвенції.
Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права, висунувши вимогу як тимчасовий захід зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі. Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.
25 травня 2019 року трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі, а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися до України.
Термін виконання рішення сплив 25 червня. Цього дня, як повідомили у МЗС України, від російського зовнішньополітичного відомства надійшла нота, якою Україні пропонували надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді українське МЗС назвало позицію Москви неприйнятною.
17 липня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці арешт для 24 військовополонених українських моряків.