Суд учетверте переніс розгляд справи капітана судна "Норд"
Засідання у справі капітана кримського судна "Норд" Володимира Горбенка 10 січня не відбулося через технічні несправності в залі суду.
10 січня Оболонський райсуд Києва переніс розгляд справи капітана кримського судна "Норд" Володимира Горбенка на 1 лютого. Про це УНН повідомила прес-секретар суду Інна Свинаренко.
Вона зазначила, що сьогодні засідання не відбулося через технічні несправності в залі суду. Несправним виявилося обладнання для відео- та аудіофіксації.
"Система "Акорд" наразі працює в тестовому режимі і дала збій. У суді був один зал, обладнаний цією системою... тому ми були вимушені зняти справу зі складу", – сказала Свинаренко.
До цього засідання вже тричі переносили: 23 листопада, 7 грудня і 12 грудня.
Українські прикордонники затримали риболовецьке судно "Норд" із Керчі 25 березня 2018 року за 15 миль від Обитічної коси в Азовському морі. Траулер відконвоювали в Бердянськ Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу. 30 березня прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила, що суд санкціонував арешт "Норда". Членів екіпажу судна оштрафували.
6 квітня суд заарештував капітана "Норда" Володимира Горбенка за підозрою в порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї. Пізніше капітану "Норда" висунули нову підозру – незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним видобувним промислом. 11 квітня херсонський суд відпустив Горбенка під особисте зобов'язання із забороною відвідувати Крим. 4 жовтня його справу передали в суд. Горбенко продовжує перебувати в Україні.
19 квітня двоє членів екіпажу "Норда" покинули Україну, показавши документи, видані їм у консульстві РФ у Харкові. 30 жовтня у прес-службі уповноваженого з прав людини у РФ Тетяни Москалькової заявили, що сімох моряків із "Норда" обміняли на сімох українських моряків судна ЯМК-0041, затриманого РФ в анексованому РФ Криму.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.