Екіпаж судна "Норд" відмовився від зустрічі з Денісовою
Один із моряків російського судна "Норд" заявив, що він та інші члени екіпажу не потребують зустрічі з українським омбудсменом Людмилою Денісовою. Моряк зазначив, що їхніх прав не порушують, тому в такій зустрічі немає необхідності.
Члени екіпажу російського судна "Норд" відмовилися від зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою. Про це 31 серпня вона повідомила у Facebook.
За словами Денісової, переговори з одним із моряків провела керівник її секретаріату Людмила Левшун.
"Вона запросила моряків прийти на зустріч до мене, щоб обговорити зі мною можливість повернення їх додому. Однак моряки зазначили, що немає потреби в такій зустрічі, оскільки їхні права не порушені", – написала омбудсмен.
Українські прикордонники затримали риболовецьке судно "Норд" із Керчі 25 березня 2018 року за 15 миль від Обитічної коси в Азовському морі. Траулер відконвоювали до Бердянська Запорізької області. На борту перебувало 10 членів екіпажу. 30 березня прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган повідомила, що суд санкціонував арешт "Норда".
6 квітня суд заарештував капітана судна до 31 травня, його підозрюють у порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 Кримінального кодексу України). Членів екіпажу судна оштрафували.
10 квітня Горбенка відпустили під заставу. Після цього він побував на допиті в Службі безпеки України. Членів екіпажу "Норда" СБУ допитувала також.
Цього самого дня Горбенка повідомили про нову підозру в скоєнні злочину за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).
11 квітня Херсонський суд відпустив Горбенка під особисте зобов'язання із забороною відвідувати Крим. 19 червня суд відмовився продовжити йому заборону на виїзд до Криму.
29 серпня прокуратура завершила досудове розслідування стосовно капітана кримського судна "Норд".
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.