"Це буде повна втрата політичного обличчя". Сванідзе пояснив, чому Путін не повертає Криму, щоб домогтися скасування санкцій
Жоден президент Росії, чи то Володимир Путін, Олексій Навальний чи Ксенія Собчак, не віддасть Криму, щоб не "утратити владу за один день", уважає російський журналіст і історик Микола Сванідзе.
Згода Росії на контроль миротворчими силами ООН російсько-українського кордону на Донбасі не приведе до скасування всіх санкцій через окупацію Криму. Таку думку в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив російський журналіст і історик Микола Сванідзе.
"Є санкції за Крим, які нікуди не подінуться. А це вже взагалі залізобетонна ситуація. Криму жоден правитель не віддасть – чи то Навальний чи Ксенія Анатоліївна Собчак стане президентом – все одно не віддасть Криму. Це неможливо. Жоден розсудливий політик, який не хоче втратити владу в один день, Криму не віддасть", – сказав він.
За словами журналіста, проблема Криму – довгострокова і з невідомим фіналом.
"Але зараз, відповідаючи на запитання, чому президент Путін цього не робить (не повертає Криму. – "ГОРДОН"), – ну, це буде для нього повна втрата політичного обличчя, це буде означати визнання своєї поразки в тому, що стосується всієї операції, пов'язаної з Україною, Донбасом тощо", – заявив Сванідзе.
28 жовтня спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер на зустрічі з народними депутатами України в Києві назвав критично важливим передання українсько-російського кордону в зоні АТО під контроль миротворців, розповів нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.
За словами його колеги у фракції Володимира Ар'єва, спецпредставник США готує тези в резолюцію Радбезу ООН щодо миротворчої місії на Донбасі, яку, імовірно, буде прийнято до кінця року.
31 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що миротворці ООН, про яких говорив Волкер, стануть "окупаційними силами".
10 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що розроблення проекту резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі наразі на завершальній стадії.
13 листопада в Белграді відбулася третя зустріч Волкера й помічника російського президента Владислава Суркова. За підсумками переговорів посольство США у РФ повідомило, що Вашингтон і Москва "мають різні концепції" про шляхи досягнення миру на сході України, але "спільну роботу в цьому напрямі буде продовжено".
Сурков зазначив, що американська сторона передала свої пропозиції до російського проекту резолюції Радбезу ООН, які складаються з 29 абзаців. Помічник російського президента розповів, що "три з них наша делегація визнала прийнятними".
За інформацією "Интерфакса", Волкер запропонував розширити зону присутності миротворців на Донбасі, їхню чисельність і повноваження.