В анексованому Криму нагородили співробітників "Беркуту", які перейшли на службу в Росгвардію
Сьогодні в окупованому Севастополі відзначили 24-ту річницю з дня заснування підрозділу "Беркут" і нагородили бійців, які зараз служать у лавах Росгвардії.
В анексованому Севастополі сьогодні відбулося нагородження працівників севастопольського "Беркуту", які перейшли з українського ОМОНу в російські силові структури. Захід проходив на честь 24-ї річниці з дня заснування підрозділу. Про це повідомляє місцеве видання "Форпост".
Бійцям вручили крапові берети, що є "вищою формою заохочення за службу й відданість батьківщині", а також грамоти й подяки.
"Не здригнувшись, вони протистояли озброєним бойовикам Майдану – без належних засобів захисту та зброї стояли під кулями, під вогненним градом із коктейлів Молотова. А повернувшись додому, поранені й смертельно втомлені, не роздумуючи ні хвилини стали на захист рідного Севастополя. Забравши всю зброю й техніку спецпідрозділу, вони зайняли бойові позиції на трасах, що ведуть до Криму: на Чонгарі, Армянську та Красноперекопську, повністю перекривши півострів від радикалів", – пише видання про співробітників місцевого "Беркуту".
Зараз загін входить до складу Росгвардії, займається оперативним виїздами, забезпеченням громадської безпеки та "боротьбою з проявами тероризму".
Видання пише, що шикування біля Вічного вогню на Сапун-горі розпочалося із хвилини мовчання в пам'ять про загиблих у російському Дагестані співробітників.
У лютому 2016 року в Генеральній прокуратурі України розповіли, що більшість бійців роти спецпризначення "Беркут", яких обвинувачують у розстрілі активістів Майдану 20 лютого 2014 року, переховується в Російській Федерації та анексованому нею Криму.
5 квітня 2016 року глава окупаційного уряду анексованого Криму Сергій Аксьонов призначив колишнього керівника кримського "Беркуту", нині – командира спеціального загону швидкого реагування "Халзан" російського МВС у Криму, Юрія Абісова своїм помічником.
Росія окупувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.