У Держприкордонслужбі повідомили, що в разі приїзду Собчак в Україну прикордонники діятимуть у межах закону

Собчак занесли в базу сайта "Миротворець" через відвідування окупованого Криму
Фото: Ксения Собчак / Facebook

Участь російської телеведучої Ксенії Собчак заявлено у форумі "Ялтинська європейська стратегія", який розпочнеться 13 вересня в Києві. У березні журналістку занесли в базу сайта "Миротворець" через відвідування окупованого Криму.

У Київ для участі у щорічному форумі "Ялтинська європейська стратегія" (YES), який розпочнеться 13 вересня, приїде російська телеведуча Ксенія Собчак. Про це йдеться на офіційному сайті YES.

Собчак має виступати на третій день форуму, 15 вересня. Темою форуму буде "Майбутнє покоління всього".

"Учасники зустрічі будуть обговорювати майбутнє України і долю Мінських домовленостей у широкому контексті довгострокових перспектив Східно-Європейського регіону, проблему газопроводу "Північний потік – 2" в контексті інтересів України та Європи, а також майбутнє Росії після [президента РФ Володимира] Путіна", – ідеться в анонсі третього дня форуму. 

Окрім Собчак, організатори анонсували участь у дискусійній панелі українського музиканта Святослава Вакарчука, спецпредставника Держдепартаменту США щодо українського питання Курта Волкера, екс-президента Польщі Александра Квасневського, екс-посла США в Росії Майкла Макфола, глави українського МЗС Павла Клімкіна та інших.

У коментарі "Українській правді" прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив, що в разі приїзду журналістки прикордонники діятимуть у межах закону.

"Якщо вона з'явиться у пункті пропуску, прикордонники будуть приймати рішення в межах наданих повноважень з урахуванням наявної інформації щодо можливого порушення нею законодавства України", – зазначив Слободян.

У березні стало відомо, що Собчак занесли в базу сайта "Миротворець" через відвідування окупованого Криму.

Її прес-секретар Ксенія Чудінова заявила, що Собчак їздила на півострів для створення незалежного репортажу у квітні й липні 2014 року. Вона підкреслила, що постанову уряду України про порядок відвідування анексованого Росією півострова ухвалили лише у 2015 році.