У Криму російські силовики відпустили активістку Алієву після другого затримання за день
Під час затримання російські силовики запитували кримськотатарську активістку Гульсум Алієву, чи знає вона, що її батька Мусліма Алієва засуджено на 19 років за участь в організації "Хізб ут-Тахрір".
13 січня на адмінкордоні між анексованим Кримом і материковою Україною російські прикордонники двічі затримали кримськотатарську активістку – доньку політв'язня Мусліма Алієва Гульсум Алієву, повідомляє "Крим.Реалії".
Жінка розповіла, що російські силовики затримували її під час спроби виїхати у Крим.
"Після того як мене відпустили з районного відділення внутрішніх справ, ми знову приїхали на адмінкордон і при повторному проходженні мене знову затримали і провели в кімнату для допиту. Туди увійшли співробітники прикордонної служби ФСБ Росії і в досить різкій формі почали питати, ким мені доводиться Муслім Алієв. Вони запитали, чи знаю я, що він засуджений на 19 років, і я відповіла, що, звісно, знаю", – повідомила Алієва.
Активістка додала, що російські силовики запитували, чи відвідувала вона суди у справі "Хізб ут-Тахрір". Алієва підкреслила, що не відповіла на них, посилаючись на ст. 51 (ніхто не зобов'язаний свідчити проти себе самого, свого чоловіка і близьких родичів) КК РФ.
"У співробітників митниці відбулася перезмінка: приблизно три години я просто просиділа одна в кімнаті для допитів. Потім, очевидно, прийшла нова зміна і мені сказали, що я можу пройти на територію материкової частини України. На той момент я вже відчувала себе погано і відмовилася", – додала вона.
Муслім Алієв є фігурантом ялтинської справи "Хізб ут-Тахрір". У листопаді 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону призначив йому покарання у вигляді 19 років позбавлення волі.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.