У моніторинговій місії ООН заявили, що в Криму триває порушення прав людини і норм міжнародного гуманітарного права
РФ не повинна була нав'язувати кримчанам своє громадянство, призивати їх до війська чи переміщувати ув'язнених і затриманих на свою територію, зазначила голова моніторингової місії ООН із прав людини Фіона Фрейзер.
Ситуація з правами людини в окупованому Криму за 10 місяців (із 13 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року) суттєво не змінилася. Про це заявила голова моніторингової місії ООН із прав людини Фіона Фрейзер у коментарі ZN.UA.
Вона зазначила, що права людини і норми міжнародного гуманітарного права на анексованому Росією півострові продовжують порушувати.
"Міжнародне гуманітарне право накладає на РФ як на окупуючу державу цілий ряд зобов'язань. Наприклад, не застосовувати свої закони і не нав'язувати своє громадянство; мешканці окупованої території не повинні примусово призиватися до армії РФ... Тим не менш, усе це ми спостерігаємо в Криму. Наприклад, із 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тис. кримчан були призвані у збройні сили Росії. Крім того, окупуюча держава не повинна переміщати затриманих і ув'язнених з Криму на територію РФ. В реальності ж люди, затримані чи засуджені до 2014 року, були переміщені на територію РФ, щоб постати перед судом або відбувати покарання", – сказала Фрейзер.
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.
Презентуючи доповідь місії ООН 13 вересня, Фрейзер заявляла, що в Криму випадків порушень прав людини не розслідують, а 86% обшуків та рейдів припадає на кримських татар.