У СІЗО у фігуранта справи "Хізб ут-Тахрір" Умерова стався серйозний напад – адвокат
Стан фігуранта сімферопольської справи "Хізб ут-Тахрір" Шабана Умерова, у якого у СІЗО стався напад, вдалося покращити завдяки співкамерникам, зазначив адвокат Назім Шейхмамбетов.
Фігурант другої сімферопольської справи "Хізб ут-Тахрір", кримський татарин Шабан Умеров пережив у СІЗО Сімферополя серйозний напад. Про це правозахисній організації "Кримська солідарність" повідомив 13 грудня його адвокат Назім Шейхмамбетов.
"У слідчому ізоляторі вже тривалий час він відчуває болі в ділянці серця і печіння, які супроводжують головний біль, пересихання у роті, озноб, ускладнене дихання. Кілька тижнів тому у нього був досить серйозний напад. Завдяки співкамерникам йому вдалося відновити трохи свій стан, тобто вийти із критичного стану", – сказав він.
За словами адвоката, про те, що відбувається, захист Умерова поінформував адміністрацію СІЗО та начальника медсанчастини ізолятора.
"Ми сподіваємося, що за цими заявами проведуть відповідну роботу і буде вжито заходів. Зокрема, буде надано належну медичну допомогу моєму підзахисному Умерову", – зазначив Шейхмамбетов.
Він розповів, що загалом його підзахисний "має непоганий вигляд, але схуд".
Умеров перебуває під вартою із 27 березня 2019 року.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, включно з боротьбою з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар. Їх затримують за підозрою в участі в "Хізб ут-Тахрір". Це міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено. У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки її також не заборонено, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.