Україна готує санкції проти партнерів Фірташа в окупованому Криму

Автори ініціативи вважають, що виробництво компанією Фірташа хімічної продукції в окупованому Криму загрожує життю і здоров'ю українців
Фото: EPA

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій уважають, що санкції проти компаній українського бізнесмена Дмитра Фірташа, причетних до його кримського бізнесу, дадуть змогу припинити їхні економічні відносини з країнами ЄС та Україною.

Уряд України готує санкції проти низки компаній, партнерів заводу "Кримський титан" українського бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це пише "ЛІГАБізнесІнформ".

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій повідомили, що санкції проти компаній, причетних до бізнесу Фірташа в анексованому Криму, унеможливлять їхні економічні відносини з Україною і дадуть змогу обмежити або припинити їхні економічні відносини з країнами Євросоюзу.

Зараз проект розглядають органи державної влади, після чого його буде винесено на розгляд уряду на засіданні РНБО. Автори ініціативи вважають, що виробництво хімічної продукції на території окупованого Криму загрожує життю і здоров'ю українців.

Санкції можуть торкнутися компаній Letan Investments Limited (Кіпр), ТОВ "Титанактив" (РФ), ТОВ "Центр оптимальных технологий" (РФ), Ohna Holdings Limited (Кіпр), ТОВ "Химкомснаб" (РФ) і Tolexis Enterprises AG (Швейцарія).

Підконтрольна Фірташу Tolexis Enterprises AG займалася реалізацією продукції "Кримського титану" більше ніж у 60 європейських країнах. "Химкомснаб" – винятково на російській території.

Сировину на завод постачають ТОВ "Титанові інвестиції", ТОВ "Титанактив", а також із 2017 року "Центр оптимальных технологий".

"Титанові інвестиції" Фірташ зареєстрував у 2014 році в Москві, щоб уникнути втрати кримських активів. Проте у 2016 році указом президента України Петра Порошенка Україна ввела санкції проти "Титанових інвестицій".

24 серпня жителі Армянська розповіли про викид невідомої речовини в атмосферу. "Глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов уточнив, що викид стався на місцевому заводі "Кримський титан".

4 вересня "влада" Криму повідомила, що роботу "Кримського титану" зупинять на два тижні. З Армянська евакуювали дітей.

Жителі Каланчака Херсонської області 4 вересня також почали скаржитися на погіршення самопочуття.

Із 6-го до 8 вересня по допомогу до медиків звернувся 61 український прикордонник.

14 вересня стало відомо про нові викиди в Армянську, "влада" Криму оголосила про введення в місті режиму надзвичайної ситуації.

15 вересня "голова міської адміністрації" окупованого Армянська Василь Теліженко повідомляв, що дітям Армянська на тиждень продовжили канікули.

16 вересня він заявив про нормалізацію ситуації в місті.