Україна вимагає від РФ виконання її зобов'язань як сторони збройного конфлікту – МЗС
Україна висунула вимогу до РФ "приступити до виконання власних зобов'язань як сторони міжнародного збройного конфлікту, негайного припинення вогню і початку врегулювання ситуації на Донбасі на основі домовленостей, досягнутих у рамках міжнародних форматів", заявили в українському Міністерстві закордонних справ.
Україна вимагає від РФ виконання її зобов'язань як сторони збройного конфлікту. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України до шостої річниці початку російської агресії проти України, опублікованій пресслужбою МЗС.
У відомстві нагадали, що 20 лютого 2014 року російські війська розпочали збройну окупацію Криму та Севастополя. МЗС підкреслило, що своїми діями РФ порушила основоположні принципи міжнародного права – "принципи незастосування сили чи погрози силою, поваги до суверенітету і територіальної цілісності незалежних держав, а також непорушності кордонів".
"Завдяки єдності всіх громадян України, мужності наших воїнів та підтримці міжнародних партнерів, Україна відстояла свою незалежність, зупинивши просування агресора на Донбасі, а міжнародне співтовариство засудило злочин агресії і не визнало спробу анексії Криму. Наслідки вчиненого Росією міжнародного злочину трагічні – окупація частини території України, десятки тисяч загиблих і поранених, 1,5 млн внутрішньо переміщених та мільйони українських громадян, змушених жити на тимчасово окупованих територіях в умовах терору та системних порушень прав людини", – ідеться в заяві.
Міністерство зазначило, що Росія не виконує своїх обов'язків як держави-окупанта.
"Уже сам прояв української ідентичності є тяжким злочином в очах окупантів. Репресій зазнає корінний народ Криму – кримські татари. Переслідування за політичними мотивами на основі сфабрикованих звинувачень стало звичною практикою для російської окупаційної влади. До злочинів окупантів належить проведення незаконного призову до російських збройних сил, системна політика переселення мешканців Росії на тимчасово окуповані українські території з метою зміни їхнього демографічного складу, примусова паспортизація громадян України, прискорена мілітаризація окупованих територій", – заявили у МЗС.
Україна висунула вимогу до РФ "приступити до безумовного виконання власних зобов’язань як сторони міжнародного збройного конфлікту, негайного припинення вогню і початку врегулювання ситуації на Донбасі на основі домовленостей, досягнутих у рамках міжнародних форматів".
Окрім цього, у МЗС подякували міжнародним партнерам за підтримку в захисті територіальної цілісності та суверенітету України.
"Закликаємо міжнародне співтовариство до подальшого посилення політико-дипломатичного й економічного тиску на Російську Федерацію з метою припинення її збройної агресії проти України, звільнення незаконно ув’язнених громадян України, виконання відповідних рішень міжнародних організацій і міжнародних судових інстанцій, звільнення тимчасово окупованих територій та повернення Росії у міжнародне правове поле. Ми віримо, що спільними зусиллями цивілізованого світу ми зможемо відновити мир і стабільність у Європі та повагу до основоположних засад сучасного міжнародного порядку", – додали у відомстві.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшістю країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.