Український консул відвідав у "Матросской тишине" поранених українських моряків – батько військового
Батько пораненого українського військового Василя Сороки, якого серед 24 моряків захопили в полон російські силовики в Чорному морі, розповів, що у сина погано працює травмована рука.
10 січня, український консул відвідав у московському СІЗО поранених українських моряків, яких захопили в полон російські силовики в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року. Про це в ефірі програми "Нині вже" на "Громадському" повідомив батько одного з членів екіпажу, Василя Сороки, Віктор.
"Хвилин 20 тому я розмовляв з Альбертом Володимировичем – це консул, який сьогодні відвідав наших військовополонених у "Матросской тишине". Остання інформація, яку ми від нього отримали: хлопці тримаються... але мають ураження, безпосередньо у Василя рука, вона погано функціонує", – зазначив батько моряка.
За його словами, усі моряки одягнені й забезпечені продуктами.
"Хлопці одягнені всі. У Василя є спортивний костюм, футболки, продукти є завдяки волонтерам. Чекають на звільнення, чекають допомоги від України", – наголосив Віктор Сорока.
Він розповів, що уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова запропонувала батькам Сороки відвідати його в СІЗО, однак син заборонив батькам виїжджати на російську територію.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетинанні кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.
4 грудня ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити лікування захоплених українських моряків і повідомити про умови їх утримання.
11 грудня мін'юст РФ повідомив ЄСПЛ, що у моряків немає скарг, підкресливши, що ситуацію постійно контролюють російські уповноважені з прав людини.