Українського моряка Гриценка відвідали Москалькова і комісар Ради Європи з прав людини Міятович – Полозов
Український моряк Денис Гриценко говорив із комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович англійською мовою, і зміст їхньої бесіди не сподобався уповноваженому з прав людини у РФ Тетяні Москальковій, повідомив адвокат Микола Полозов.
Військовополоненого українського моряка Дениса Гриценка 3 квітня перевели разом із сусідом по камері в новий корпус СІЗО, де в камерах є гаряча вода. Наступного дня його відвідала комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович зі своїм помічником, а також уповноважений із прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова, повідомив 7 квітня у Facebook адвокат Гриценка Микола Полозов.
Адвокат зазначив, що Гриценко вивчає в полоні англійську мову і зміг застосувати отримані теоретичні знання на практиці.
"Гриценко розмовляв з пані Міятович англійською мовою приблизно 10 хвилин. Відповів на її запитання щодо стану здоров'я та умов утримання. Повідомив, що слідство не надає йому та іншим військовополоненим побачень із близькими, а також телефонних переговорів. Окрім того, Денис вказав на те, що робота цензорів, які перлюструють листування, незадовільна, оскільки строки передання йому листів від рідних затягують на 2–3 місяці. Попросив особливу увагу приділити стану здоров'я поранених військовополонених", – повідомив Полозов.
За словами Гриценка, його розмова англійською мовою з Міятович не сподобалася Москальковій, і та вимагала від перекладача перекласти їй усе, що повідомив військовополонений комісару, зазначив адвокат.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".
Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх.
Полозов 21 березня повідомив, що російські слідчі призначили проведення психіатричної експертизи всім 24 українським військовополоненим морякам. Український омбудсмен Людмила Денісова назвала проведення примусової психіатричної експертизи актом переслідування, спрямованим на обмеження прав українців.