В окупованому Криму вийшов на волю журналіст Гайворонський – активістка

Окупанти неодноразово заарештовували Гайворонського
Фото: ru.krymr.com

Про звільнення журналіста, блогера й активіста Євгена Гайворонського з ізолятора тимчасового тримання в Сімферополі повідомила кримська активістка Людвіка Пападопулу. Підтвердження цієї інформації від відповідних "відомств" в анексованому Криму поки немає.

6 листопада з ізолятора тимчасового тримання в окупованому Сімферополі на волю вийшов місцевий журналіст, блогер та активіст Євген Гайворонський. Про це "Крим.Реалії" повідомила кримська активістка Людвіка Пападопулу.

Підтвердження цієї інформації від відповідних "відомств" в анексованому Криму поки немає.

Російські силовики затримали Гайворонського 22 жовтня. Підконтрольний Росії "Мировий суд Ялти" заарештував його на 15 діб за обвинуваченням в ухиленні від лікування наркозалежності за ст. 6.9.1. російського Кодексу про адміністративні правопорушення.

Адвокат Олексій Ладін пов'язує арешт Гайворонського з попереднім затриманням журналіста в березні 2019 року. Тоді блогера затримували за підозрою у вживанні наркотичних засобів. "Суд" у Ялті заарештував його на 12 діб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 6.9 КпАП Росії (вживання наркотичних речовин без призначення лікаря), і зобов'язав пройти лікування від наркотичної залежності. Гайворонський називав обвинувачення "маячнею".

Після виходу з-під арешту Гайворонський заявляв, що збирається виїхати на материкову частину України.

7 травня російські силовики знову затримали журналіста, після чого запропонували пройти огляд на наркотики. Цього самого дня "Київський райсуд" Сімферополя заарештував журналіста на 10 діб за відмову проходити медобстеження під час його попереднього затримання 26 березня.

Гайворонський народився в Донецьку, там працював журналістом. Кілька років тому переїхав у Крим, де спочатку працював прессекретарем місцевої проросійської громадської організації "Народное единство" і редактором видання "Евразийский журнал". Тоді він підтримував анексію та політику російського президента Володимира Путіна. Деякий час Гайворонський був кореспондентом кримської редакції російського видання "Комсомольская правда", а потім змінив позицію і став співпрацювати з опозиційним виданням "Примечания".