Вищий адмінсуд України відмовився поновити на посаді колишнього суддю з Криму, який погодився перейти на російське законодавство
Екс-голова Апеляційного суду АР Крим Валерій Чорнобук оскаржував постанову Верховної Ради, згідно з якою його звільнили за порушення присяги судді.
Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні скарги колишнього голови Апеляційного суду Криму Валерія Чорнобука на постанову Верховної Ради, якою його було звільнено за порушення присяги судді. Про це повідомляє "Громадське".
Чорнобук подав позов у жовтні 2016 року.
Після початку окупації півострова він говорив, що суди на території Криму повинні брати до розгляду тільки заяви, які ґрунтуються на нормах російського законодавства.
В інтерв'ю місцевим журналістам Чорнобук заявив: "Ми складали присягу не президенту, ми складали присягу не народу, ми складали присягу судді. Тому жоден суддя, який вирішив залишитися працювати суддею в апеляційному суді, у місцевих судах, не порушує присяги судді України". Окрім того, він прочитав лекцію кримським суддям про конституцію РФ.
Пізніше Чорнобук виїхав із Криму. У квітні 2014 року місцева "влада" заборонила йому в'їзд на півострів.
Після цього, за даними "Громадського", суддя виїхав до зони антитерористичної операції – кілька місяців був начальником лазні в частині матеріального забезпечення.
У ГПУ не виявили у словах і діях екс-голови суду автономної республіки ознак держзради.
Надалі указом президента України Петра Порошенка його було переведено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.
29 вересня 2016 року на позачерговому засіданні Верховна Рада звільнила 28 суддів за порушення присяги, серед них – і Чорнобука.
Звільнений суддя став радником мера Дніпра Бориса Філатова.