Войнович: "Я їздив до Криму, коли він був українським, платив за перебування. Якби зараз поїхав – теж платив би, тобто росіянам має бути все одно, кому він належить
Російський прозаїк, поет і драматург Володимир Войнович в інтерв'ю головному редактору інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман назвав реакцію значної частини російської інтелігенції на анексію Росією Криму "загарбницьким інстинктом".
Російський прозаїк, поет і драматург Володимир Войнович в авторській програмі головного редактора інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман "Бацман LIVE" на телеканалі NewsOne заявив, що, навіть не вникаючи в суперечку, чий Крим, загарбництво – це застаріла форма спілкування держави з державою.
Він зазначив, що більшість російської інтелігенції зіпсувало насамперед "кримське питання".
"Напевно, загарбницький інстинкт якийсь. Якесь старе мислення. Навіть не вникаючи в суперечку, чий Крим, по суті, загарбництво – це настільки застаріла форма спілкування держави з державою, розумієте? Але людям це важливо – я не знаю, для чого", – заявив Войнович.
Він також розповів, що востаннє побував у Криму до анексії.
"Я їздив до Криму, коли він ще був українським, у Судаку та Керчі побував востаннє. Платив за своє перебування. Якби я зараз поїхав – теж платив би. Тобто в цьому сенсі все одно, кому він належить. І має бути все одно. Наприклад, чи жителю Ельзасу не все одно, живе він у Франції чи в Німеччині? Але у наших людей такий загарбницький інстинкт залишився", – підкреслив письменник.
Войнович: Захоплення Росією Криму – це як вирізати в людини нирку і пришити собі третю. Навіть якщо вона здорова, організм її відторгне. Читайте повний текст інтерв'ю
Росія анексувала Крим після незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.