Волкер заявив, що через агресію в Керченській протоці скасував свій візит до Москви
Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер зазначив, що готувався приїхати в Москву в грудні.
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер скасував свій візит до Москви через захоплення Росією українських кораблів і моряків біля Керченської протоки. Про це він повідомив під час відеоконференції, яку 17 грудня транслював Держдепартамент у Facebook.
"Раніше я планував приїхати з візитом до Москви цього місяця. Я готувався до цієї поїздки, коли Росія атакувала українські кораблі в Чорному морі", – сказав Волкер.
Він нагадав, що з тієї самої причини 29 листопада від зустрічей із російським президентом Володимиром Путіним відмовився президент США Дональд Трамп.
Волкер веде переговори щодо ситуації на Донбасі з помічником Путіна Владиславом Сурковим. Вони провели чотири зустрічі: 21 серпня 2017 року в Мінську, 7 жовтня та 13 листопада у Белграді, 26 січня 2018 року в Дубаї. Темою переговорів є шляхи реалізації Мінських угод і ймовірне введення миротворчої місії на Донбас. На останній зустрічі, за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, не було досягнуто жодного результату.
У квітні 2018 року спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що в переговорах за лінією Суркова і Волкера "фіксується пауза". 23 серпня Пєсков повідомив, що "триває підготовка", але поки остаточної домовленості немає.
25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".
Усім морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу РФ. Україна вважає моряків військовополоненими.
США засудили дії Росії, назвавши їх виявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.