Захоплення храму УПЦ КП у Сімферополі: Україна вимагає від Росії припинити релігійні переслідування в окупованому Криму
Росія продовжує політику, що перешкоджає діяльності української церкви на території окупованого Криму, й робить усе можливе для припинення функціонування Київського патріархату на анексованому півострові, заявили в МЗС України.
Міністерство закордонних справ України засудило блокування російськими спецслужбами храму Святих рівноапостольних князів Володимира й Ольги Української православної церкви Київського патріархату в окупованому Сімферополі, повідомляють на сайті відомства.
МЗС України вимагає відновити доступ вірян до храму.
"МЗС України вимагає від Росії негайно відновити безперешкодний доступ віруючих Української православної церкви Київського патріархату до храму в Сімферополі, припинити релігійні гоніння та втручання в діяльність Кримської єпархії та забезпечити виконання зобов'язань у рамках міжнародного права", – ідеться в заяві.
У МЗС України підкреслили, що дії Росії порушують норми міжнародного права.
"Від початку окупації Російською Федерацією Криму на півострові здійснюється захоплення приміщень церкви, відбувається незаконне заволодіння її майном, проводяться обшуки в її приміщеннях, здійснюється тиск на священнослужителів. Такі дії окупаційної влади є систематичним порушенням фундаментальних прав і свобод людини, зокрема свободи совісті та віросповідання, норм міжнародного права", – додали у МЗС.
Українські дипломати звернулися до Євросоюзу, Організації Об'єднаних Націй та Організації з безпеки і співробітництва в Європі із проханням засудити напад на храм у Сімферополі.
Згідно із заявою українського зовнішньополітичного відомства, Росія продовжує політику, що перешкоджає діяльності української церкви на території Криму, й робить усе можливе для припинення функціонування Київського патріархату на анексованому півострові.
31 серпня собор Святих рівноапостольних князів Володимира й Ольги Української православної церкви Київського патріархату в Сімферополі блокували російські силовики.
За інформацією голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, щодо архієпископа Климента спецслужби застосували силу і травмували йому руку.
Сам Климент розповів, що судові пристави забрали хрест, церковний посуд, раритетні ікони, столовий посуд із порцеляни та кришталю, які були подаровані церкві, а також килими.
До цього він не раз заявляв, що після анексії УПЦ КП у Криму відчуває тиск із боку підконтрольної Росії "влади". У червні 2016 року "апеляційний суд" Севастополя зобов'язав Кримську єпархію звільнити приміщення на першому поверсі кафедрального собору Сімферополя й виплатити штраф розміром 500 тис. руб. (приблизно 215 тис. грн).
Прокуратура Автономної Республіки Крим заявила, що відреагує на дії російських силовиків.