Засудженого у справі "Хізб ут-Тахрір" Сайфуллаєва на півроку посадили до штрафізолятора

За "зв'язки з ісламістами" засудили чотирьох кримських мусульман
Фото: Qırımtatar Milliy Meclisi / Facebook

Кримського татарина Ферата Сайфуллаєва за підозрою у зв'язках із "Хізб ут-Тахрір" затримали в окупованому Росією Севастополі в січні 2015 року. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до п'ятьох років колонії.

Засудженого у справі "Хізб ут-Тахрір" Ферата Сайфуллаєва до 6 вересня помістили до довгострокового штрафного ізолятора. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила координатор проекту "РосУзник" Яна Гончарова.

За словами активістки, Сайфуллаєва помістили до ШІЗО через знайдену у нього сім-картку до телефона.

"Тим, хто перебуває в спецізоляторі, не дозволені відеодзвінки, тому зв'язок можливий тільки через листи. Листів приходить мало, за словами Сайфуллаєва, за весь час у колонії він отримав лише три листи, і поки не зрозуміло – не пропускає цензура чи їх просто немає", – пояснила вона.

Сайфуллаєв відбуває покарання в колонії №17 Кіровської області РФ.

У січні 2015 року за підозрою у зв'язках із "Хізб ут-Тахрір" в окупованому Росією Севастополі були заарештовані кримські мусульмани Руслан Зейтуллаєв, Нурі Прімов, Рустем Ваїтов, у квітні – Сайфуллаєв.

Процес над ними розпочався 1 червня 2016 року. Сторона обвинувачення просила для них від сімох до 17 років позбавлення волі.

7 вересня 2016 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив заарештованим вирок. Зейтуллаєв дістав сім років колонії загального режиму. Прімов, Ваїтов і Сайфуллаєв – по п'ять років кожний.

"Хізб ут-Тахрір" – міжнародна ісламська політична організація, що закликає до об'єднання всіх мусульманських країн у халіфат, але відкидає терористичні методи боротьби. Росія визнала організацію терористичною у 2003 році, діяльність "Хізб ут-Тахрір" на території країни заборонено.

У межах українського законодавства "Хізб ут-Тахрір" є легальною організацією. У країнах Західної Європи та Північної Америки вона також не заборонена, за винятком адміністративних обмежень на її діяльність у Німеччині.