55% українців вважають жителів ОРДЛО і Криму жертвами – опитування
19% українців упевнені, що жителі не підконтрольних уряду України територій такі самі громадяни України, як і інші, і не потребують додаткової підтримки, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології.
55% опитаних українців вважають, що жителі окупованих територій є жертвами конфлікту і потребують всебічної підтримки з боку України. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, опубліковані на сайті Програми розвитку ООН в Україні.
19% сказали, що жителі не підконтрольних уряду України територій такі самі громадяни України, як і інші, і не потребують додаткової підтримки. 13% дотримуються думки, що жителі ОРДЛО і Криму залишилися проживати в окупації за власним бажанням, тому Україна не має їх підтримувати.
Окрім того, 53% опитаних заявили, що має бути відновлено повноцінні зв'язки з населенням непідконтрольних територій, транспортне пасажирське сполучення. 22% вважають, що необхідно зберегти поточний стан справ: держава декларує підтримку населення на непідконтрольних територіях, але продовжує економічну, транспортну блокаду.
Дослідження проводили у травні – червні 2020 року в усіх областях України, окрім територій, тимчасово контрольованих владою України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Опитування проведено на замовлення проєкту ПРООН "Права людини для України" за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Данії.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Після анексії Криму Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.