Адвокат "диверсанта" Панова заявив, що ФСБ могла підкинути українцю заборонені предмети
Дмитро Дінзе, адвокат громадянина України Євгена Панова, вважає, що співробітники ФСБ РФ могли підкинути українцю заборонені предмети під час огляду його автомобіля в пункті пропуску на адміністративному кордоні з Кримом.
Адвокат незаконно затриманого в анексованому Криму "українського диверсанта" Євгена Панова Дмитро Дінзе вважає, що співробітники Федеральної служби безпеки РФ могли підкинути його підзахисному заборонені предмети. Як повідомляє LB.ua, про це Дінзе заявив після допиту співробітника прикордонної служби РФ (входить до структури ФСБ) у кримському "суді".
Російський прикордонник повідомив, що машину Панова оглядали на адмінкордоні з окупованим півостровом, хоча раніше ФСБ наполягала, що "машини Панова не оглядали, її опечатали й доправили у ФСБ, і тільки там під час огляду під протокол у ній виявили заборонені предмети", підкреслив Дінзе.
На думку адвоката, ця обставина свідчить, що “в машину могли підкинути заборонені предмети (каністру з детонаторами) і згодом її "виявити".
Дінзе додав, що захист вимагатиме від прикордонної служби РФ надати матеріали огляду автомобіля Панова або викликати в суд співробітників, які проводили огляд.
"Слідчий цих обставин не встановлював, а ми повинні з'ясувати, чи був насправді цей епізод з оглядом машини і виявленням предметів, які ставлять у провину моєму підзахисному", – сказав адвокат Панова.
10 серпня 2016 року ФСБ Росії заявила про запобігання терактам у Криму, нібито підготовленим українською розвідкою. У відомстві також заявили про загибель двох російських військовослужбовців. Президент України Петро Порошенко назвав обвинувачення ФСБ РФ "цинічними і безглуздими фантазіями".
Пізніше з'ясували, що в межах справи так званих кримських диверсантів було затримано трьох українських громадян: Андрія Захтея, Редвана Сулейманова і колишнього учасника АТО, екс-бійця 37-го окремого мотопіхотного батальйону ЗСУ, волонтера Панова.
11 серпня 2016 року Київський районний суд Сімферополя заарештував Панова за підозрою в підготовці теракту. У жовтні Захтея і Панова вивезли з окупованого Криму на територію РФ. Вони перебували в московському СІЗО "Лефортово".
8 грудня стало відомо, що Панов подав заяву про тортури в Слідчий комітет РФ. Згідно з даними російського видання "Медиазона", у своїй заяві Панов зазначив, що "після затримання співробітники ФСБ били його залізною трубою, підвішували за наручники й били електрострумом".
У лютому 2017 року Панова і Захтея етапували назад у Крим. Панова тримають у СІЗО №1 Сімферополя.
4 квітня 2018 року Сулейманов вийшов на волю.
Того самого дня Панову продовжили арешт ще на шість місяців.