Адвокат Полозов заявив, що окупанти у Криму можуть ще більше посилити обвинувачення Джелялову

У разі зміни кваліфікації на серйознішу, Джелялову (на фото) і братам Ахтемовим може загрожувати до 20 років в'язниці
Фото: Nariman Dzhelyal / Facebook
"Слідство" в окупованому Росією Криму може знову змінити кваліфікацію і ще більше посилити обвинувачення, висунуті заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову і братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких було заарештовано у справі про нібито вибух на газопроводі у селі Перевальне.

Таку думку в ефірі каналу "Дом" висловив 12 вересня адвокат Джелялова Микола Полозов.

"Цілком можна припустити, що у справі з'явилися – було сфабриковано, ще якимось способом туди поміщено – деякі докази, які дали змогу формально слідчому змінити кваліфікацію і переправити її з пособництва на безпосередню частину диверсії", – сказав він.

Полозов уточнив, що зараз максимальне покарання, яке може загрожувати за цією статтею, – від 10 до 15 років позбавлення волі.

"Але важливо розуміти, що в цій частині 281-ї статті Кримінального кодексу РФ є ще друга частина, яка вводить додаткову кваліфікацію – "організована злочинна група". І слідству нічого не заважає ще більше посилити звинувачення Наріману і братам Ахтемовим, перебивши статтю на другу частину, і тоді покарання вже буде до 20 років позбавлення волі. Тобто певна варіативність у цій кримінальній справі залишається і м'яч у цьому разі виключно на стороні слідства", – додав адвокат.

Контекст:

Російські силовики 3 вересня затримали жителя Сімферополя, кримського татарина Ельдара Одаманова. Обшук відбувся у справі про нібито вибух на газопроводі в селі Перевальне. Уночі 4 вересня затримали братів Азіза та Асана Ахтемових і Шевкета Усеїнова.

Уранці 4 вересня російські силовики прийшли з обшуком до Джелялова, після чого його вивезли.

Того самого дня до будівлі ФСБ у Сімферополі прийшли протестувати кримські татари. Силовики затримали там, за різними даними, від 40 до понад 50 осіб. Згодом їх відпустили.

Прокуратура АРК і Севастополя відкрила кримінальне провадження про викрадення людей і порушення недоторканності житла. Також у зв'язку із затриманням Джелялова та інших кримських татар було відкрито кримінальне провадження за ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів і звичаїв війни).

Президент України Володимир Зеленський вважає, що нові затримання на окупованому півострові пов'язані з початком роботи Кримської платформи. У МЗС України заявили, що окупанти переслідують кримських татар за підтримку Кримської платформи.

6 вересня підконтрольний окупантам "Київський районний суд" Сімферополя на два місяці заарештував Джелялова. По два місяці арешту дістали також брати Ахтемови. Їхні родичі Ескендер і Арсен Ахтемови дістали 10 і 15 діб адмінарешту. Захист Джелялова оскаржив арешт.

10 вересня Джелялову висунули обвинувачення у скоєнні диверсії.