Аксьонов заявив, що у бюджетників-"держслужбовців" у Криму грошей вистачає тільки "на їжу та одяг", а зростання цін на ліки і продукти триває
Через санкції в окупований Крим не заходять великі російські торгові мережі й банки, заявив "глава Криму" Сергій Аксьонов.
В окупованому Криму триває зростання цін на продукти і ліки, заявив у інтерв'ю ТАСС, опублікованому 18 березня, "глава Криму" Сергій Аксьонов.
За його словами, в "органах влади" півострова плинність щорічно становить від 600 до 800 осіб. Він зазначив, що для "муніципальних" і "державних" службовців у анексованому Криму немає жодних заходів соціальної підтримки, водночас середні зарплати у них нижчі, ніж у приватному секторі. Аксьонов додав, що "це не дає можливості купити квартиру, грошей вистачає лише на їжу та одяг".
Аксьонов заявив, що "болюче питання" для Криму – це дефіцит професійних кадрів.
Відповідаючи на запитання, чи вдалося змінити ситуацію зі зростанням цін у Криму, він відповів, що "поки ні".
За словами Аксьонова, "головне питання – це зростання цін на лікарські препарати, продукти харчування". Він наголосив, що заходів державного регулювання недостатньо, і потрібно враховувати ситуацію із санкціями, оскільки через них у Крим "не заходить жодна велика російська торговельна мережа, жоден великий російський банк, що могло б створити конкуренцію на ринку".
Аксьонов додав, що вартість ліків, продуктів і будівельних матеріалів "відрізняється від цін материкової частини Росії".
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. У зв'язку з анексією західні країни ввели санкції щодо Росії, які кілька разів продовжували та посилювали.