Чубаров виступив проти позбавлення Криму автономії та перетворення його на область
"Ми працюємо з Офісом президента щодо наступного кроку до законодавчого розв’язання питань, пов’язаних із відновленням прав кримськотатарського народу... Президент знає нашу точку зору. Вона відображає нашу 45-річну боротьбу у вигнанні. Ці вимоги завжди були: повернення на власну землю і відновлення наших прав. За відстоювання цих вимог, за участь у боротьбі за права народу тисячі кримських татар були репресовані, пройшли через радянські табори та тюрми. І тоді, і зараз ми вважаємо, що після повернення на батьківщину, без створення спеціальних правових механізмів, які гарантуватимуть збереження та розвиток, кримськотатарський народ, перебуваючи в абсолютній численній меншості на півострові, приречений на зникнення. Зрозуміло, що ніхто не має цього хотіти", – сказав Чубаров.
Він прокоментував нещодавню заяву радника глави Офісу президента Михайла Подоляка про те, що після деокупації Крим має бути позбавлено статусу автономії. Він заявив, що не знає: це особиста думка Подоляка чи консолідована думка певної групи людей.
"Я його просто проінформував, що така заява категорично неприйнятна для кримськотатарського народу. Мені багато людей дзвонило, у месенджерах писали повідомлення із запитаннями, що це означає. Я особисто виходжу з того, що це власна точка зору пана Михайла. Особливий статус Криму в нас записаний у Конституції України. Я переконаний, що потрібна трансформація статусу Криму, а не повернення до Кримської області. Ми про це спілкуємося з президентом", – сказав він.
Чубаров заявив, що не можна казати, що унітарна держава не може існувати з автономією всередині. За його словами, у світі є десятки унітарних держав з автономіями, наприклад, Великобританія, Іспанія, Італія, Данія.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна та більшість інших країн.
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.