"Не виявила дуже вдячності". Венедиктов пояснив, чому Поклонську хочуть скерувати в Кабо-Верде
"Вона потрапила в опалу. Річ у тім, що, безумовно, спочатку Кремль вважав, що всі, хто з Криму, стали російськими громадянами – мають бути йому вдячними. А Наталія Поклонська цієї вдячності якось не виявила дуже — вона і далі критикувала щодо різних приводів російське керівництво, іноді з фундаменталістського, консервативного погляду", – сказав він.
Головний редактор "Эха Москвы" підтвердив, що Поклонську "покарано й скеровано на Острови Зеленого Мису амбасадоркою".
"Вона поїде туди амбасадоркою, але вона дівчина міцна, ми це бачили з її боротьби за Миколу Другого, витримає... За нинішньої [владної] команди, яка є фанатом контролю, у неї, я думаю, немає перспектив, якщо вона не змінить поведінки. Не бачу, як вона змінить поведінку, – вона вперта і в гарному, і в поганому сенсі цього слова, – поки сидітиме на островах", – вважає Венедиктов.
Він також відповів на запитання, чому в Росії Поклонську "не вигнали взагалі з політики".
"Вона зробила багато для того, щоб Крим був російським. Влада буває вдячною", – пояснив Венедиктов.
Контекст:
Інформацію про ймовірність призначення Поклонської амбасадоркою РФ у Кабо-Верде озвучило 27 серпня агентство РБК із посиланням на джерела в Держдумі.
У травні 2014 року, незабаром після окупації Криму Росією, Поклонську призначили "прокуроркою" півострова. На виборах, які відбулися восени 2016 року, її було обрано в нижню палату російського парламенту за списком "Единой России".
Генпрокуратура України (зараз це Офіс генерального прокурора) 2014 року відкрила проти Поклонської кримінальне провадження за підозрою в державній зраді, у квітні 2016-го – за підозрою у причетності до заборони в Росії діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.