Екскомандир севастопольського "Беркуту" Колбін став сенатором Ради Федерації РФ
Сергія Колбіна, колишнього командира роти спеціального призначення "Беркут" Севастополя, який перебуває в розшуку в Україні і з 2019 року був "депутатом законодавчих зборів" анексованого міста, обрали членом Ради Федерації РФ.
Колишній командир роти спеціального призначення "Беркут" у Севастополі Сергій Колбін став сенатором Ради Федерації РФ. Про це 30 жовтня написало російське видання "Ведомости".
За надання йому повноважень члена Ради Федерації проголосувала більшість "депутатів" "законодавчих зборів" Севастополя, куди Колбіна обрали 2019 року. За даними видання, до цього колишній беркутівець служив у силових структурах Севастополя.
Із 2004-го до 2016 року Колбін обіймав пост командира севастопольського "Беркуту".
Він розповів, що його частини протистояли учасникам Революції гідності в Києві, а після цього допомагали під час організації референдуму в березні 2014 року, після якого Крим анексувала Росія.
В Україні Колбіна оголошено в розшук. Йому інкримінують перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади – президент Віктор Янукович утік до Ростова. Протягом усього конфлікту протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). У результаті подій 18–20 лютого 2014 року загинуло 107 осіб.
У виконанні розстрілів мітингувальників обвинувачують бійців роти спецпризначення "Беркут". В організації злочину – експрезидента Януковича, колишнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, його ексзаступників Віктора Ратушняка та Петра Федчука, ексголову Служби безпеки України Олександра Якименка, його колишнього заступника Володимира Тоцького.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.