Екс-міністр оборони Тенюх заявив, що рішення про виведення військ із Криму ухвалили Полторак і Пашинський – протокол допиту
Адвокат колишнього президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк оприлюднив скан-копії протоколу допиту колишнього в.о. міністра оборони Ігоря Тенюха, у якому він розповідає про те, що за рішення вивести війська з Криму виступили екс-глава президентської адміністрації Сергій Пашинський і колишній керівник Нацгвардії, а нині міністр оборони Степан Полторак.
Адвокат колишнього президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк заявив, що остаточне рішення про виведення українських військ із Криму ухвалив екс-глава Адміністрації Президента Сергій Пашинський і колишній керівник Нацгвардії, а зараз міністр оборони Степан Полторак. Про це свідчать дані протоколу допиту колишнього виконувача обов'язків міністра оборони Ігоря Тенюха, оприлюднені на сторінці Сердюка у Facebook.
Це рішення ухвалили на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 23 березня 2014 року.
"Після того, як я озвучив питання про розгортання військ, це викликало великий спротив зі сторони перш за все Юлії Тимошенко, яка виступила із запереченням про те, що я не розумію всієї ситуації, це спровокує Росію і що потрібно дивитися не тільки на Крим, а й на всю Україну", – ідеться у протоколі допиту Тенюха.
За його словами, позицію Тимошенко підтримав Арсеній Яценюк.
Тенюх підкреслив, що наполягав на розгортанні українських військ на півдні, півночі і сході країни, "проте мене ніхто не підтримав".
Тенюх доповів про обстановку в Криму і про результати розгортання ЗСУ в районі Широкого Лана і нібито виступив із пропозицією йти на прорив у Крим. У відповідь, як ідеться в опублікованому Сердюком документі, Пашинський заявив: "Із міністром усе зрозуміло, він хоче війни, заслухаємо інших членів".
Після Тенюха виступив Полторак, який, за словами колишнього в.о. міністра оборони, сказав: "Я пропоную з гордо піднятими знаменами виводити наші частини з Криму".
Тенюх виконував обов'язки міністра оборони України з 27 лютого до 25 березня 2014 року. Командував Військово-морськими силами України з 2006-го до 2010 року.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.