ГПУ передала до суду 99 обвинувальних актів щодо підозрюваних у держзраді суддів Криму та Севастополя
Є судді, які після анексії Криму Росією порушили присягу та почали працювати в незаконно створених на півострові судах, щодо них Генпрокуратура України проводить слідчі дії, повідомили в ГПУ.
Генеральна прокуратура України (ГПУ) передала до суду 99 обвинувальних актів щодо суддів Криму та Севастополя, яких підозрюють у державній зраді, повідомила прес-служба відомства.
"Так, установлено, що судді всупереч вимогам законодавства України, порушуючи присягу судді, після анексії Російською Федерацією півострова Крим із березня 2014 року почали здійснювати "правосуддя" у так званих судах Республіки Крим та протиправно приймати судові рішення. У листопаді–грудні 2014 року вони, відповідно до указів президента країни-агресора "Про призначення суддів федеральних судів", перейшли на службу до вказаних незаконно створених судів", – зазначили в прокуратурі.
У ГПУ додали, що їх підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
У жовтні 2015 року Україна заарештувала майно 276 кримських суддів на материку на суму понад 2 млрд грн. Їх підозрюють у державній зраді. Ці люди після анексії Криму припинили здійснювати правосуддя від імені держави Україна, набули громадянства Російської Федерації і були призначені в "суди", створені РФ на окупованій території.
Верховний Суд України у березні дозволив Генпрокуратурі затримувати цих осіб, оскільки вони втратили суддівський імунітет.
У квітні Верховна Рада звільнила 197 суддів із Криму за порушення присяги.