Карпачова про поранених українських моряків: Артеменка та Ейдера будуть лікувати амбулаторно. У Сороки ситуація набагато гірша G

Карпачова: Ми засмучені, що дійсно потрібна операція. З іншого боку, зараз ще є надія, поки ще часу не втрачено
Фото: пресс-служба Нины Карпачевой

Операція з видалення дрібних осколків українським морякам Андрію Ейдеру та Андрію Артеменку не рекомендована, а Василю Сороці потрібна операція на руці. Про це повідомила виданню "ГОРДОН" віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова з посиланням на російського омбудсмена Тетяну Москалькову.

23 лютого уповноважений із прав людини в Російській Федерації Тетяна Москалькова розповіла по телефону віце-президенту Європейського інституту омбудсмена Ніні Карпачовій про стан поранених українських моряків Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороки. Про це Карпачова повідомила у коментарі виданню "ГОРДОН".

"Москалькова поінформувала, що після повернення із Греції їй надали інформацію, що трьох моряків за ці дні вивезли для дообстеження. Усі медичні документи із цього дообстеження кожному морякові мають дати на руки, детально поінформувати", – повідомила вона.

За словами Карпачової, за підсумками обстеження Артеменкові й Ейдеру призначили амбулаторне лікування.

"Операція з видалення дрібних осколків їм не рекомендована, бо це може бути гірше для їхнього здоров'я. Що стосується Сороки, у нього ситуація значно гірша. Підтвердилося, що потрібна операція. Ухвалено рішення вивозити його наступного тижня для проведення хірургічної операції щодо проблеми з його рукою. Там зачеплено нерв і сухожилля", – повідомила вона.

Віце-президент Європейського інституту омбудсмена додала, що, за словами Москалькової, всі обстеження українських моряків проводили на сучасному обладнанні коштом російської сторони. Росія також узяла на себе всі витрати за проведення операції Сороці.

"Москалькова сподівається на позитивний результат. Вона бачила разом зі мною стан руки Василя Сороки, він очевидний, як кажуть, лікарем не треба бути", – підкреслила вона.

Карпачова зазначила, що поранення сталося 25 листопада, але відтоді в Сороки не зменшилася пухлина на руці.

"З одного боку, ми засмучені, що дійсно потрібна операція. А з іншого боку, зараз ще є надія, поки ще часу не втрачено. Вона [Москалькова] сказала, що потрібно зшивати сухожилля. Так її поки поінформували, але це було сьогодні вранці. Я сподіваюся, що в понеділок отримаю розширенішу інформацію про стан наших хлопців. Я вже поінформувала батьків Сороки. А за годину у мене зустріч з усіма батьками", – повідомила віце-президент Європейського інституту омбудсмена.

Карпачова не змогла відповісти, чи проінформувала російський омбудсмен про стан українських моряків уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову.

"Це треба запитати у Денісової. Я її отримала як віце-президент Європейського інституту обмудсмена. Цю саму інформацію отримало наше керівництво, нашого європейського інституту в короткому вигляді", – підсумувала вона.

12 лютого разом із Москальковою Карпачова відвідала в СІЗО "Лефортово" поранених українських військових моряків Ейдера, Сороку й Артеменка.

17 лютого перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що тим самим колишній український омбудсмен "підіграє кремлівським сценаріям".

"Офіційного українського уповноваженого з прав людини Людмилу Денісову, попри всі її зусилля і наполягання нашого МЗС, так і не пустили провідати моряків... Гібридна війна – це коли РФ використовує гібридного "омбудсмена", – написала Геращенко.

У Спілці юристів України заявили, що Геращенко, критикуючи Карпачову, шкодить українським полоненим морякам.

21 лютого Денісова заявила, що висловила Москальковій "рішучий протест" через її візити до поранених українських військовополонених разом із Карпачовою.