Клімкін: Те, що Росія робить в окупованому Криму, – насправді класичні етнічні чистки
Росія намагається витіснити з окупованого Криму противників захоплення півострова і завезти туди людей із РФ, заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін звинуватив Російську Федерацію у проведенні етнічних чисток в окупованому Криму. Про це він заявив на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд у Києві, пише УНІАН.
"Ми... взяли участь у Відні в міністерському засіданні, дуже емоційному, тому що це багато кому дало не тільки розуміння, але й емоцію. Те, що Росія робить на території окупованого Криму, а це насправді класичні етнічні чистки – намагання витіснити, просто витіснити всіх тих, хто проти окупації, і просто завезти людей із Росії. От це дуже проста логіка", – заявив він.
Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація із правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар, заявляли правозахисники з Human Rights Watch.
У листопаді 2017 року уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Джемілєв заявив, окупанти завезли у Крим 250 тис. осіб із Донецька і Луганська, і не менше ніж 250 тис. жителів РФ.
19 грудня 2016 року Генасамблея ООН ухвалила першу резолюцію про права людини у Криму і Севастополі. У документі Росію вперше назвали державою-окупантом, а АР Крим – тимчасово окупованою територією.
19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН 70 голосами проти 26 ухвалила внесену Україною резолюцію "Стан із правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь".
Резолюція, зокрема, закликає Росію негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року, який схвалив заходи за позовом України проти Росії для захисту національних меншин в окупованому Криму, не перешкоджати діяльності на півострові Меджлісу кримськотатарського народу і звільнити українських громадян, жителів Криму, яких було "незаконно затримано і засуджено в Російській Федерації".
Окрім того, засуджують примусове надання жителям півострова російського громадянства і відсутність доступу моніторингової місії ООН із прав людини у Крим.