Масової депортації у звільненому Криму не буде – Ташева
За її словами, розробляють юридичний механізм індивідуальних рішень щодо примусового виїзду тих, хто незаконно прибув до АР із 2014 року. Це не зачепить корінних кримчан, які отримали паспорт РФ.
"Тому що всіх українських громадян у Криму, які стали жертвами примусової паспортизації, ми визнаємо громадянами України згідно з нашим законодавством. Це дуже важливо зазначити, бо російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму будуть видворяти кримчан", – сказала Ташева.
Примусовому висланню, за її словами, підлягають ті, хто порушив умови в'їзду до Криму.
"Це абсолютно нормальна практика, яка існує в будь-якій державі. Якщо хтось нелегально перетнув кордон, застосовується процедура примусового видворення. В українському законодавстві це передбачено", – наголосила представниця президента.
Вона також повідомила, що росіяни зможуть подати запити на проживання у Криму вже після того, як покинуть півострів.
"Передбачається, що після залишення території нашої держави вони матимуть можливість подати запит на проживання до українських міграційних органів. Очевидно, будуть певні категорії, які зможуть отримати посвідки на проживання на території України", – додала Ташева.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
28 лютого 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ готуються до відновлення активної деокупації. "Готуємо повернення наших воїнів до активних дій заради звільнення нашої землі. Пам'ятаємо цю нашу справедливу мету і щодня наближаємося до її реалізації. Україна буде вільною. Уся Україна", – заявив Зеленський.
Резніков припускав, що Україна може повернути Крим без бою на тлі внутрішньої кризи в РФ.