Меркель пояснила, чому Німеччина змінила свого представника на саміті Кримської платформи

Меркель: Анексію Криму ми вважаємо порушенням міжнародного права
Фото: ЕРА

Заміна представника Німеччини на саміті Кримської платформи пов'язана із ситуацією в Афганістані, а не бажанням догодити Росії. Про це заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель 22 серпня на спільній пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським у Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Я чітко сказала, що анексію Криму ми вважаємо порушенням міжнародного права. Тут нічого не змінилося. [...] Ми говорили про те, що приїде на Кримську платформу наш міністр закордонних справ [Гайко Маас] і за день до того я приїду. Те, що наш міністр зараз не приїде, не пов'язане з нашими відносинами з Росією, а лише з тим, яка ситуація склалася зараз в Афганістані", – сказала Меркель.

Німеччина скерує на Кримську платформу міністра енергетики та економіки Петера Альтмаєра, який має такий самий ранг, як міністр закордонних справ, пояснила вона.

Меркель додала, що її візит в Україну є прощальним на посаді федерального канцлера.

Контекст:

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, запобігання порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Планують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.

Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті 23 серпня. На ньому планують ухвалити документ із назвою "Кримська хартія", який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.

19 серпня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що участь у саміті підтвердили 44 країни та організації. На рівні президентів і глав урядів буде представлено 13 країн, також буде президент Євроради Шарль Мішель. Кулеба заявив, що незалежно від рівня представництва, країни – учасники саміту стають засновниками Кримської платформи.

20 серпня участь у саміті підтвердила Ісландія, кількість учасників зросла до 45.

За даними "Європейської правди", на саміті будуть представники чотирьох континентів, це високий рівень представництва, але на заході не буде нікого з Африки і Південної Америки.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали "нелегітимними" спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи "Кримська платформа".