МЗС Росії про арешт кримських вин у Італії: Це провокація київської влади
Прес-секретар міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що завданням української сторони було "кинути тінь на офіційний візит до Російської Федерації, який проходить успішно, президента Італійської Республіки Серджо Маттарелли".
У міністерстві закордонних справ (МЗС) Росії назвали інцидент з арештом кримського вина на виставці у Вероні провокацією, яку ініціювала українська влада.
Про це 12 квітня під час брифінгу заявила прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова, відео брифінгу опубліковано на офіційному сайті відомства.
"Розглядаємо інцидент, що стався на щорічній міжнародній виставці вина (VinItaly) у Вероні, з арештом партії російських вин, вироблених у Криму, як провокацію, інспіровану представниками київської влади в Італії, завданням яких було кинути тінь на офіційний візит до Російської Федерації, що успішно проходить цими днями, президента Італійської Республіки Серджо Маттарелли. Складно зрозуміти мотивацію цих людей", – сказала вона.
Захарова також додала, що незрозуміло, чому італійська влада, яка активно виступає за розширення двостороннього торгово-економічного співробітництва, "не зуміла протистояти цій антиросійській витівці та провокації".
"Посольство Росії в Римі вже зробило необхідні кроки щодо захисту інтересів російських учасників виставки у Вероні. Змушені констатувати, що ця історія не додає реноме організаторам, тому що порушує велику кількість запитань і залишає неприємний післясмак. А для вина це має критичне значення", – резюмувала Захарова.
11 квітня в Італії на винній виставці VinItaly російська сторона прибрала зі свого стенду кримське вино після звернення до місцевої фінансової поліції керівника партнера проекту UA2EU Олексія Любецького, який займається просуванням українського експорту.
VinItaly – щорічна міжнародна виставка вина і спиртних напоїв, яку проводять у Вероні з 1967 року. У виставці бере участь понад 4 тис. учасників (виробники, імпортери, дистриб'ютори).
Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.