МЗС України надіслало ноту протесту Нікарагуа через угоду про співпрацю з Кримом
Вона зазначила, що із 28 червня до 4 липня в Нікарагуа відбувався візит представників окупаційної влади Криму, у межах якого було підписано угоди про торговельно-економічне співробітництво. МЗС укотре закликало скасувати всі неправомірні рішення щодо Автономної Республіки Крим як невід'ємної частини території України.
"Ми налаштовані рішуче захищати наш суверенітет і територіальну цілісність. Зокрема, опрацьовуємо питання про введення персональних санкцій щодо осіб, причетних до порушення законодавства України", – додала Джапарова.
Підконтрольний Росії "уряд Криму" 2 липня писав про те, що "кримська делегація відвідала Нікарагуа з діловим візитом". Повідомляли, що підписані угоди "відкривають можливість для взаємовигідних постачань продукції, розвитку туризму". Ішлося про постачання рому, м'яса, кави, фруктів, сигар, какао, цукру, риби, молюсків і ракоподібних, пшениці, металургійної продукції.
Контекст:
Нікарагуа розташована в Центральній Америці між Коста-Рикою і Гондурасом. Вона є давнім союзником Росії на міжнародній арені. 2008 року ця країна стала однією з небагатьох, яка визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії.
Нікарагуа – одна з небагатьох країн, яка визнала незаконну анексію Криму Росією. 2020 року Нікарагуа створила у Криму дипломатичне представництво і призначила консула. Ним став співробітник російських спецслужб, колишній повноважний представник президента Росії у "Кримському федеральному окрузі" Олег Белавенцев, якого Святошинський райсуд Києва визнав винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та заочно засудив до 13 років позбавлення волі.
У лютому 2021 року Рада затвердила санкції проти Нікарагуа за відкриття консульства у Криму.