"Покладаємо великі надії". Джемілєв заявив, що Байден може взяти участь у саміті Кримської платформи
Українська влада працює над тим, щоб президент США Джо Байден узяв участь у міжнародному саміті Кримської платформи, який заплановано на 23 серпня в Києві. Про це 27 лютого "Крим.Реалії" заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час виступу на заході, присвяченому Дню спротиву окупації Криму і Севастополя.
За його словами, є вагомі підстави очікувати, що президент США Джо Байден візьме участь у саміті.
"Ми покладаємо на це великі надії. Багато країн світу, у тому числі країни Ради Європи, США, вже висловили згоду. Хоча я точно не можу сказати, чи будуть вони представлені 23 серпня цього року на саміті, але є дуже великі підстави сподіватися на те, що, в тому числі, і Джо Байден 23-го числа буде тут. У всякому разі над цією темою ми будемо дуже ретельно працювати", – заявив Джемілєв.
Він також нагадав, що президент України Володимир Зеленський 26 лютого підписав указ про заходи для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, культури та захисту прав жителів окупованого півострова Крим.
Лідер кримськотатарського народу підкреслив, що вважає створення Кримської платформи істотним кроком на шляху до деокупації Криму.
"Тему деокупації Криму [президент Росії Володимир] Путін узагалі обговорювати не хоче. І нахабно заявляє те, що це земля Росії, і те, що там діється, на окупованій території, – це, мовляв, внутрішні справи Росії. Але із цим, зрозуміло, ні Україна, ні світова спільнота ні в якій мірі не може погодитися, і робитимуться необхідні заходи з деокупації", – додав Джемілєв.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
Кримська платформа – новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною для підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, посилення тиску на Росію, попередження порушень прав людини та захисту жертв окупаційного режиму. Головною метою платформи є деокупація Криму. Прогнозують, що платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав і урядів, міністрів закордонних справ, у вимірі міжпарламентського співробітництва, у форматі експертної мережі.
Офіційно діяльність Кримської платформи буде розпочато на інавгураційному саміті, який відбудеться в Києві 23 серпня 2021 року. На ньому планують ухвалити документ під назвою Кримська хартія, який засудить політику Росії щодо окупованого Криму.