Амбасадорка Брінк: США підтримують Україну і кримських татар. Крим – це Україна
"У День депортації кримських татар ми усвідомлюємо, що 79 років не стерли травми масової радянської депортації понад 230 тис. кримських татар із їхньої батьківщини", – заявила амбасадорка.
Вона наголосила, що в окупованому Росією Криму тривають переслідування кримських татар. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російська влада посилила репресії у Криму: окупаційні війська "прагнули знищити кримськотатарську культуру, спадщину, ідентичність і пам'ять", зокрема забороняючи навіть публічно вшановувати роковини масової депортації, нагадала дипломатка.
"Я бачу стійкість і силу кримських татар, уплетених у родину всіх українців, які чинять опір... Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають спроби анексії Криму Росією. Ми з Україною. Ми із кримськими татарами. І ми знову повторюємо: Крим – це Україна", – підсумувала Брінк.
Контекст:
У травні 1944 року глава СРСР Йосип Сталін підписав постанову про виселення всіх кримських татар із території Криму. Обґрунтування депортації підготували в окремій доповідній записці наркому внутрішніх справ СРСР Лаврентію Берії. Радянська влада примусово вивезла із Криму до Узбекистану, Казахстану й Таджикистану понад 180 тис. осіб. Повертатися до Криму вони почали після 1990 року.
У листопаді 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом, а день, коли вона почалася, – 18 травня – проголосила Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
2017 року Всесвітній конгрес кримських татар надіслав звернення урядам різних країн із закликом визнати депортацію геноцидом.