Посольство РФ у США заявило, що Україна і Захід "фактично визнали кримчан росіянами"
Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Крим – територія України і має повернутися під контроль Києва. Посольство РФ у США у відповідь стверджує, що 2014 року жителі Криму "вирішили не брати участі у проекті будівництва антиросійської держави" і "єдиним способом уникнути насильницької бандеризації" стало "повернення" до складу РФ.
Посольство РФ у США 28 лютого у Facebook назвало "безпідставними звинуваченнями" заяву держсекретаря США Майка Помпео щодо Криму.
27 лютого Помпео заявив, що Крим – українська територія і має повернутися під контроль України. Він висловив стурбованість тривалими репресіями на півострові і висунув вимогу російській владі негайно звільнити українських політв'язнів. Також держсекретар підкреслив, що санкції проти РФ залишатимуться чинними до повної деокупації українських територій і виконання Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі.
"Нічого нового ми не почули. Суцільні безпідставні звинувачення, орієнтовані на тих, хто позбавлений можливості дізнатися думку самих кримчан про події п'ятирічної давності", – ідеться в заяві посольства РФ.
Відомство стверджує, що 2014 року жителі Криму "вирішили не брати участі у проекті будівництва антиросійської держави" і "єдиним способом уникнути насильницької бандеризації" стало "повернення" до складу РФ.
"Найдивовижніше, що нова влада України і Захід фактично визнали кримчан росіянами. Як інакше пояснити, що київський режим позбавив жителів півострова води й електрики? До власних громадян так не ставляться. Вашингтон і Брюссель також ввели цілу низку колективних санкцій проти кримчан, репресувавши їх за вільний вибір. Напевно, у відчаї від неможливості повернути їх до складу держави, пронизаної русофобією. Абсурднішої вимоги до Росії, ніж видати кримчан на масову розправу, Вашингтон, мабуть, вигадати не може", – заявили в посольстві.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.