Рада закликала міжнародну спільноту не визнавати легітимності виборів президента РФ у разі проведення голосування в Криму
Проведення виборів президента Російської Федерації на території анексованого Криму є незаконним, ідеться у зверненні Верховної Ради до міжнародної спільноти.
Верховна Рада під час ранкового засідання підтримала проект постанови №7546 про звернення до міжнародної спільноти у зв'язку із незаконною підготовкою виборів президента РФ на території тимчасово окупованих Криму і Севастополя, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"За" проголосувало 255 нардепів, "проти" – ніхто.
"Продовжуючи зухвало порушувати Статут ООН, основоположні норми міжнародного права, російські власті планують провести 18 березня 2018 вибори президента Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя. Свідомо обрана дата 18 березня показово підкреслює цинічний, реваншистський та агресивний настрій Кремля. Такі наміри розглядаємо як замах проти суверенітету України і свідомий виклик міжнародному співтовариству і нашим партнерам, включно з державами – підписантами Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку із приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 1994 році", – йдеться у зверненні.
У документі наголошують, що проведення виборів президента Російської Федерації на території анексованого Криму є незаконним, тому їх результати визнавати не можна.
"Нагадаємо також, що ці так звані вибори були призначені нелегітимним парламентом Росії, "обраним" із урахуванням незаконного голосування у Криму у 2016 році. Підкреслюємо, що Україна не визнає легітимності ані самих незаконно сформованих "Федеральних зборів" Російської Федерації, ані їхніх рішень", – наголошують у документі.
Верховна Рада закликала Раду Безпеки та Генеральну Асамблею ООН, ОБСЄ, Європейський союз, НАТО, інші міжнародні організації, парламентські асамблеї, іноземні парламенти та уряди вжити усіх належних заходів, щоб застерегти російські органи влади та окупаційну адміністрацію Криму від проведення виборів на території півострова і в Севастополі.
"У разі проведення голосування на тимчасово окупованій території України не визнавати легітимності виборів президента Російської Федерації 18 березня 2018 року та його подальших рішень, виходячи із загального принципу права (Jus ex injuria non oritur – "право не може виникнути із правопорушення)", – ідеться у зверненні.
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров запропонував закликати владу країн – членів ООН уникати візитів президента РФ до них, а також не їздити в Росію, якщо голосування пройде в анексованому Криму. Рада ухвалила його поправки.
Верховна Рада доручила Міністерству закордонних справ України невідкладно надіслати текст звернення.
Президентські вибори у РФ пройдуть 18 березня 2018 року – у день річниці анексії Криму. За даними "Коммерсанта", президент РФ Володимир Путін, який балотується на новий строк, може проголосувати в Севастополі.
23 лютого Міністерство закордонних справ України надіслало зовнішньополітичному відомству РФ ноту протесту щодо проведення виборів російського президента на території Криму. Глава відомства Павло Клімкін пообіцяв, що Київ буде домагатися санкцій для причетних до волевиявлення.
Заступник голови російського Центрвиборчкому Микола Булаєв 23 лютого сказав, що Україна не зможе перешкодити виборам президента Росії в анексованому Криму.