"Росія, як завжди, висмикнула слова з контексту". Джапарова викрила фейк російських ЗМІ про водопостачання Криму
Слова посадовців з управління верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ) про те, що відповідальними за водопостачання жителів анексованого Кримського півострова є і Україна, і Росія, які розтиражували російські ЗМІ, висмикнули з контексту, і вони не відповідають дійсності. Про це 7 вересня на своїй сторінці у Facebook написала перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
"Чергова дезінформація від російських пропагандистів, які, як завжди, висмикують із контексту слова посадовців з управління верховного комісара ООН із прав людини", – повідомила вона.
Вона розповіла про "сенсацію", подану росіянами у ЗМІ.
"Сьогодні зранку "Ведомости.ru" подають чергову сенсацію: "Відповідальність за постачання жителів Криму питною водою лежить і на Росії, і на Україні, – заявила офіційна представниця управління верховного комісара ООН із прав людини Елізабет Тросселл". Досить серйозна заява. Але, чудово знаючи позицію УВКПЛ із питання окупованого Криму, усе ж вирішили перевірити", – уточнила вона.
За словами Джапарової, в УВКПЛ повідомили, що до них дійсно зверталося агентство "РИА Новости", на публікацію якого посилаються "Ведомости", щодо постачання води у Крим, на що їм дали буквально таку відповідь: "На Російській Федерації як окупаційній владі – головна відповідальність за забезпечення доступу до води осіб, які перебувають під захистом (protected persons)".
Як зазначили в УВКПЛ, слова їхнього представника в "Ведомостях" навели не в повному обсязі, заявила Джапарова.
"Як у дитячій грі в "зіпсований телефон", тільки тут телефон не трохи зіпсований, а запрограмований на фейк із самого початку і до останнього гравця, себто в нашому випадку до споживача інформації доходить цілком перекручена новина. Не здивуюся, якщо в наступній публікації ще якогось російського медіа вже кричатимуть, що "ООН наказала Україні подавати воду в окупований Крим" для забезпечення потреб російського ЧФ і його об'єктів", – написала перша заступниця міністра.
Україна забезпечувала за допомогою Північно-Кримського каналу до 85% потреб Криму у прісній воді. Після анексії Криму РФ навесні 2014 року Київ припинив подання води на півострів. За даними ЗМІ, у Криму поки що не знайшли альтернативи постачанню дніпровської води, окрім масштабного викачування підземних вод.
1 вересня колишня "прокурорка" Криму, депутатка Держдуми Росії Наталія Поклонська заявила, що структури ООН визнали її статус російського депутата від Криму і запропонували співпрацю в наданні додаткової інформації стосовно доступу жителів півострова до питної води.
2 вересня УВКПЛ спростувало цю інформацію.