Росіяни захопили собор ПЦУ у Криму, змінюють замки й виносять майно – журналіст
"Окупанти виламують двері храму, описують і забирають/крадуть майно української церкви у Криму. У незаконних діях беруть участь представники так званого фонду держмайна республіки Крим РФ разом зі "службовими приставами республіки Крим РФ", – написав Щекун.
Він додав, що захопленням храму керує московський судовий пристав Євгеній Новіков.
Пізніше Щекун написав, що парафіяни перебувають на вулиці, у храм їм заходити не дозволяють. За периметром церкви – російські поліцейські й кілька російських ЗМІ для пропаганди.
"Наразі все опломбовують і змінюють замки на всіх дверях. Нічого нікому не пояснюють, жодних документів не показують", – повідомив він.
Офіційних повідомлень від російської влади про цю ситуацію поки немає.
Контекст:
У березні 2019 року "міністерство майнових і земельних відносин Криму" подало позов із вимогою дострокового розірвання договору оренди будівлі, де розташований єдиний у Сімферополі храм ПЦУ – собор Володимира та Ольги. 28 червня "арбітражний суд" окупованого півострова задовольнив позов влади. У липні митрополит Сімферопольський та Кримський ПЦУ Климент розповідав, що майно храму "розграбовано й поламано". Єпархія просила апеляційний "суд" скасувати рішення першої інстанції
У листопаді 2019 року підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов'язав Православну церкву України знести храм у Євпаторії. Представництво президента України в АР Крим засудило цю постанову.
У квітні 2020 року у МЗС України зазначали, що окупаційна влада у Криму продовжує систематичні переслідування релігійних громад ПЦУ на території півострова.
4 серпня Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади ПЦУ з кафедрального собору в окупованому Сімферополі. Представництво президента України у Криму засудило це рішення.
Кабінет Міністрів України 28 жовтня 2022 року вирішив передати Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги в окупованому Криму із власності Автономної Республіки Крим у держвласність України.