Російські військові перевірили готовність ППО у Криму на тлі навчань Sea Breeze
Під час перевірки застосували приблизно 20 літаків і вертольотів, зокрема літаки-розвідники Су-24МР, багатоцільові винищувачі Су-27 і Су-30СМ, фронтові бомбардувальники Су-24М і вертольоти Мі-8 і Ка-27.
До заходу залучили дивізіони комплексів С-400 "Тріумф" і "Панцир" зі складу об'єднання військово-повітряних сил і ППО Південного військового округу РФ, додали у флоті.
Авіація виконувала завдання як на максимальному віддаленні від зон виявлення радіолокаційних станцій, так і на надмалих висотах, використовуючи для прикриття рельєф місцевості. Бойові розрахунки комплексів С-400 "Тріумф" і "Панцир" виконали виявлення і електронні запуски (без фактичної стрільби) по контрольних цілях, указано в повідомленні.
Контекст:
Sea Breeze – щорічні багатонаціональні морські навчання, що охоплюють морський, наземний і повітряний компоненти. Їх проводять спільно Сполучені Штати та Україна в Чорноморському регіоні з 1997 року.
Навчання Sea Breeze 2021 стартували 28 червня і триватимуть до 10 липня.
Цьогоріч у межах навчань у Чорному морі буде рекордна кількість учасників – 32 країни. Маневри стануть наймасштабнішими з 1997 року, говорив головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак.
Навчання складаються з чотирьох фаз: прибуття сил і розгортання пунктів управління, злагодження сил, активна фаза, підбивання підсумків навчань і згортання сил. Вони відбуватимуться в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, на Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський, у дельті річки Дунай.
Для участі в навчаннях в Україну вже прибули військові кораблі зі США, Грузії та Румунії. Чорноморський флот РФ заявив про стеження за кораблями, які беруть участь у Sea Breeze 2021.