Російськими військами у Криму Путін надихає своє бидлонаселення – Чийгоз
"42-гу дивізію Південного військового округу перекинули до Криму, і в ній тактичні групи, характер яких визначає напад і захоплення, і всі наші бачать переміщення… Їх же там часто перекидають і мостом, і залізничними шляхами. Проводять агресивні навчання", – сказав він.
Заступник голови Меджлісу зазначив, що на півострові кримські татари "чекають, яку реакцію виявить Україна" у відповідь на загрозу російського вторгнення.
"Це і є та надія, впевненість у діях твоєї материнської держави, частиною якої ти почуваєшся і за яку там борешся. А зараз цієї впевненості немає. Тому що у відповідь ми чуємо: "Це все більше розраховане на паніку". Слухайте, не витрачайте час на ці порожні розмови! Скажіть народу чітко, що і як ми робитимемо. Щоб не тільки тут, в Україні, а й у Криму все це відчули", – вважає Чийгоз.
За його словами, стягуючи війська та переміщуючи їх у Криму, президент РФ Володимир "Путін відпрацьовує кілька напрямків".
"По-перше, надихає, як у 2014 році, все своє бидлонаселення, яке хоче крові та імперських завоювань. Тоді як, ці люди з цих імперських завоювань нічого не мають. Вони так само жеруть бадилля, – зате просочуються імперським духом. По-друге, хаос наводять на ту територію, яку припускають захопити, і хаос цей полягає в тому, що одних вони пригнічують, а інших – надихають. Як у Криму, коли одразу організували ці загони самооборони. ГРУшники та ФСБшники останні роки себе у Криму відчували як удома. А слідом увійшли регулярні війська", – пояснив Чийгоз.
Контекст:
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
У серпні 2020 року перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова говорила, що головною загрозою для окупованого півострова є російська мілітаризація.
Мілітаризацію Криму, зокрема, засуджують у декларації саміту Кримської платформи, яку ухвалили 23 серпня 2021 року.