"Суд" у Криму пом'якшив "вирок" українському журналісту Єсипенку
За її словами, "суд" розглянув апеляцію та пом'якшив вирок Єсипенка з шести років колонії загального режиму до п'яти. Журналіста також зобов'язали сплатити штраф у розмірі 110 тис. руб. (приблизно 67 тис. грн).
"Подаватимемо на касацію. Зважаючи на те, як апеляційний суд ухвалив рішення, у нас є хороші шанси у касації. Ми за пів року вже можемо подавати на УДВ (умовно-дострокове звільнення. – "ГОРДОН"). Якби вирок залишився шість років, то на УДВ ми могли б подати лише за рік", – пояснила Катерина Єсипенко.
Вона зазначила, що сам журналіст був присутнім на ухваленні нового рішення, і "відчуває себе більш-менш нормально, спілкувався з адвокатами".
Перший "вирок" Єсипенку ухвалив 16 лютого підконтрольний Росії "Сімферопольський районний суд". Журналіста обвинуватили у незаконному зберіганні і перевезенні вибухових пристроїв. Під час останнього слова у "суді" Єсипенко заявив, що вважає справу політичною.
Підконтрольні російським окупантам прокурори просили для Єсипенка 11 років ув'язнення.
Контекст:
За даними порталу "Ґрати", у 2014 році Єсипенко із сім'єю покинув Крим, у нього, окрім українського, є й російський паспорт. Він проживав у Кривому Розі.
ФСБ Росії повідомила про затримання Єсипенка 16 березня 2021 року. У заяві його назвали громадянином РФ. У РФ стверджують, що Єсипенко нібито збирав у Криму інформацію для українських спецслужб, а в його автомобілі виявили предмет, схожий на саморобний вибуховий пристрій. "Київський райсуд Сімферополя" заарештував Єсипенка, він перебував у СІЗО у Сімферополі.
Служба зовнішньої розвідки України назвала пропагандистською акцією заяву ФСБ про затримання у Криму нібито українського агента. У відомстві заявляли, що "ФСБ створює потрібний Кремлю фон для "святкування" річниці окупації Криму" (18 березня).
Звільнити Єсипенка закликали США, а також Європейська та Міжнародна федерація журналістів.
15 липня російський прокурор у Сімферополі оголосив обвинувальний висновок у справі Єсипенка – його обвинувачують у виготовленні вибухівки та зберіганні зброї, максимальний строк покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі. Інкримінування шпигунства й роботи на українську розвідку, про які спочатку заявляла ФСБ РФ, в обвинувальному висновку немає.
МЗС України 16 липня висловлювало протест у зв'язку з незаконним судовим процесом над Єсипенком.
Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.