"Суддям" в окупованому Криму оголосили про підозру в порушенні законів і звичаїв війни – українська прокуратура
За даними слідства, "судді" в анексованому Криму незаконно притягали до адміністративної відповідальності громадян України за нібито "порушення режиму перебування на території РФ у зв'язку з відсутністю документів, що дозволяють перебування у Криму", повідомили у прокуратурі Автономної Республіки Крим.
Українська прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру кримським "суддям". Про це 5 листопада проінформувала пресслужба прокуратури.
"Заступника голови суду" і "суддю" незаконно створеного "Євпаторійського міськсуду" підозрюють у порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
"Слідством установлено, що вказані "судді", перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта, своїми діями сприяли становленню і зміцненню окупаційної влади Російської Федерації. Зокрема, підозрювані сприяли реалізації політики витіснення незгодних з окупаційним режимом громадян і заміщення цивільного населення окупованого півострова", – ідеться в повідомленні.
За даними слідства, вони незаконно притягали до адміністративної відповідальності громадян України за нібито "порушення режиму перебування на території РФ у зв'язку з відсутністю документів, що дозволяють перебування у Криму".
"Хоча жодні додаткові дозволи для проживання на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь за національним законодавством України не передбачені. Своїми незаконними рішеннями "судді" призначали покарання у вигляді штрафів та адміністративного "видворення за межі РФ", а фактично з території АР Крим та Севастополя. Досудовим розслідуванням установлено близько 40 аналогічних незаконних рішень підозрюваних про депортацію громадян України з території АР Крим", – указано в повідомленні.
"Суддів" оголосили в розшук. Їм загрожує від восьми до 12 років позбавлення волі.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.