У Криму окупанти затримали кримського татарина, вісім років тому зникло двоє його родичів – Чубаров

Джеппарова затримали після обшуку, зазначив Чубаров
Фото: krymr.com
25 квітня російські силовики затримали в окупованому Криму кримськотатарського правозахисника Абдурешіта Джеппарова, повідомив у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

"Сьогодні вранці російські карателі в окупованому Криму увірвалися в дім правозахисника, активного учасника кримськотатарського національного руху з часів СРСР Абдурешіта Джеппарова, який проживає в місті Карасубазар (російські окупанти називають це місто Білогірськ). По завершенню обшуку, який тривав із 7.00 до 10.00 і в ході якого в будинку вилучили всі телефони й електронні пристрої, карателі із ФСБ забрали із собою Абдурешіта Джеппарова", – написав він.

Глава Меджлісу зазначив, що "понад вісім років тому російські карателі відкрито викрали сина і племінника Абдурешіта Джеппарова".

"Увечері 27 вересня 2014 року до Ісляма Джеппарова і Джевдета Іслямова, які знаходилися біля магазину автозапчастин "Кисмет" міста Карасубазар, під'їхав мікроавтобус Volkswagen Transporter, звідки вискочили невідомі в масках і силою заштовхали молодих хлопців в автомобіль і вивезли в невідомому напрямку", – розповів Чубаров.

Він підкреслив, що, "незважаючи на всі зусилля з розшуку викрадених Ісляма і Джевдета, про їхню долю нічого не відомо й понині".

Адвокати Едем Семедляєв і Рефат Юнус повідомили проєкту "Крим.Реалії", що не можуть знайти затриманого окупантами правозахисника.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим у Facebook засудило затримання Джеппарова й висунуло країні-агресору Росії вимогу негайно звільнити правозахисника.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість країн світу.

Після окупації, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини у Криму значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

15 лютого 2023 року представництво президента України в АРК повідомило, що Росія незаконно утримує 181 політв'язня, 116 із них – кримські татари.