У Криму політв'язень Балух оголосив безстрокове голодування
Українець Володимир Балух висловлює протест проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього в окупованому Криму кримінальній справі, повідомили правозахисники.
Український політв'язень Володимир Балух, який перебуває у СІЗО в окупованому Криму, оголосив безстрокове голодування. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
"Українець висловлює протест проти незаконного вироку у сфабрикованій проти нього кримінальній справі", – заявили правозахисники.
Балух не згоден із рішенням суду, відповідно до якого він має провести у колонії-поселенні три роки і п'ять місяців.
Правозахисники зазначили, що політв'язня сьогодні мають перевести до одиночної камери СІЗО.
19 березня у "Роздольненському районному суді" анексованого Криму Балуху обиратимуть запобіжний захід у межах іншої справи, порушеної проти нього за ч. 2 ст. 321 (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства) Кримінального кодексу РФ уже під час тримання під вартою.
Балуха, фермера з Роздольненського району Криму, затримали після обшуку 8 грудня 2016 року. Як стверджували у ФСБ, на горищі його будинку виявили набої і тротилові шашки. Родичі фермера, відомого своєю проукраїнською позицією, припускали, що співробітники спецслужби підкинули боєприпаси.
4 серпня 2017 року кримський "суд" засудив Балуха до трьох років і семи місяців тюремного строку за незаконне зберігання боєприпасів і вибухових речовин. Активіст своєї провини не визнав.
Кримські правозахисники назвали справу сфабрикованою і подали дві скарги до Європейського суду з прав людини.
2 жовтня "суд" скасував вирок Балуху, але залишив його під арештом. Кримінальну справу передали на новий судовий розгляд іншим складом "суду".
16 січня Балуха взяли під варту у залі "Роздольненського районного суду" окупованого Криму. Його засудили до трьох років і семи місяців позбавлення волі в колонії-поселенні і штрафу в розмірі 10 тис. руб. (майже 5 тис. грн).
14 березня "Верховний суд" анексованого Криму виключив із обвинувачення пункт про придбання боєприпасів, після чого вирок змінили до трьох років і п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.