У Криму засудили українського добровольця до шести років в'язниці
Окупаційна влада Криму відкрила проти добровольця Меджита Аблямітова справу за статтею "участь у незаконному збройному формуванні". Винесений йому вирок передбачає обмеження волі на один рік.
В анексованому Криму Кіровський районний "суд" 23 березня засудив до шести років позбавлення волі в колонії суворого режиму Меджита Аблямітова, його звинуватили в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана. Про це повідомило "Крим.Реалії".
Вирок також передбачає обмеження волі строком на один рік (це означає, що протягом року після закінчення строку ув'язнення Аблямітов повинен буде перебувати під адміністративним наглядом, уточнила в Telegram українська омбудсменка Людмила Денісова).
Під час оголошення вироку в залі "суду" дозволили бути присутніми брату і сестрі Аблямітова. Сторона обвинувачення попросила для Аблямітова вісім із половиною років позбавлення волі.
Окупаційна влада відкрила щодо обвинуваченого справу за статтею "участь у незаконному збройному формуванні", санкція якої передбачає покарання до 15 років ув'язнення.
Видання "Ґрати" повідомило, що в "суді" Аблямітов сказав, що дійсно перебував у батальйоні імені Номана Челебіджихана, але не здійснював жодних протиправних дій, ніколи не володів зброєю і не проходив навчання військовій справі. Пізніше він уточнив, що перебував в офіційно зареєстрованому в Україні цивільному об'єднанні "Аскер", на яке фактично перетворили загін імені Номана Челебіджихана 2016 року після того, як йому відмовили у наданні офіційного статусу.
Генеральний директор телеканалу ATR і віцепрезидент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов, який створив батальйон імені Номана Челебіджихана 2016 року, говорив, що не знає Аблямітова і що він ніколи не служив у лавах батальйону.
Батальйон імені Номана Челебіджихана створили з учасників акції "Громадянська блокада Криму", які виступали за припинення товарних постачань до Криму з материкової України та блокували пропускні пункти з вересня 2015 року. Батальйону не зареєстровано, Міністерство оборони України відмовилося надати формуванню офіційний статус. Окупанти у Криму неодноразово затримували та судили місцевих жителів за участь у батальйоні.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Нині між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.