Слідком Росії завів справу на Чубарова за організацію "масових безладів"
У так званому Слідкомі РФ щодо Криму стверджують, що лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров для зриву засідання уряду Криму організував масові заворушення. Чубаров назвав це спробою залякати кримських татар.
Так званий Слідчий комітет Російської Федерації щодо Республіки Крим та міста Севастополь відкрив кримінальну справу стосовно голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, повідомляють 23 березня на сайті СК РФ.
Чубарова обвинувачують в організації масових заворушень, які супроводжувало насильство.
У СК РФ стверджують, що Чубаров для зриву засідання уряду Криму доручив своєму заступнику Ахтему Чийгозу "організувати масові безлади біля будівлі Верховної Ради".
На відкриття справи відреагував і сам Чубаров у Facebook.
"Москва намагається залякати всіх нас напередодні 3 травня – дати проведення міжнародної мирної ненасильницької акції "Світ проти насильства й окупації. Марш гідності". Ну і звичайно, "сигнал" усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і буде протистояти російській агресії і боротися за відновлення територіальної цілісності України, включно із Кримом", – прокоментував він рішення СК РФ.
Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
26 лютого 2014 року, ще до окупації півострова Росією, біля кримського парламенту в Сімферополі відбувалися два мітинги: на одному були кримські татари, які виступали за єдність України, на іншому – прихильники приєднання півострова до Росії. На акції сталися сутички, дві людини загинули. За даними видання "Крим.Реалії", у проукраїнській акції взяло участь приблизно 10 тис. осіб.
Кримська правозахисна група повідомляла, що у "справі 26 лютого" проукраїнським активістам у Криму ухвалили вісім вироків, зокрема до восьми років позбавлення волі в колонії суворого режиму було засуджено Чийгоза. Його було звільнено 2017 року в межах обміну.