У Криму зростає захворюваність на COVID-19, обмежувати потік туристів на окупований півострів не збираються
"Вибір курортів на травневі свята звузився до пропозицій Криму і Краснодарського краю. Однак на тлі заяв регіональної влади про готовність прийняти тих, хто тепер не зможе полетіти в Туреччину, у Криму повідомили про зростання кількості щоденних випадків зараження коронавірусом. Ще наприкінці січня кримська влада говорила про те, що кількість хворих на COVID-19 пішла на спад, але із середини березня знову почалося зростання. У квітні тенденція приросту нових виявлених випадків коронавірусу продовжилася", – зазначило видання.
"Новая газета" написала, що із 1,9 млн людей, які живуть у Криму, вакцинували проти коронавірусу 92 тис.
"Усього на півострів надійшло 198 тис. доз вакцини. До того ж охочих вакцинуватися явно більше, ніж самої вакцини", – уточнило видання.
15 квітня глава "міністерства туризму" Криму Вадим Волченко заявив, що потік туристів на півострів перевищує на 20% показники 2019 року. Окупаційна влада заявила, що півострів готується цього літа прийняти 8 млн туристів.
Повної картини захворюваності на COVID-19 окупаційна влада не надає.
Протягом доби 17 квітня у Криму виявили 101 новий випадок коронавірусної інфекції. Про це у Facebook написав глава російської адміністрації анексованого Криму Сергій Аксьонов.
"Кількість видужалих протягом доби становить 23 особи, видужало за весь період – 36 527 осіб", – написав він.
Скільки людей захворіло і померло під час епідемії, Аксьонов не повідомив.
Контекст:
Росія із 15 квітня до 1 червня обмежила регулярне і чартерне авіасполучення з Туреччиною через епідемію COVID-19. Туроператорам рекомендували зупинити продаж путівок до Туреччини. На період із 15 квітня до 1 червня тури в Туреччину забронювало понад 500 тис. росіян.
Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков заявляв, що рішення про обмеження авіасполучення з Туреччиною не є політичним, воно зумовлене зростанням захворюваності на COVID-19 у цій країні.
Авіасполучення зупинили невдовзі після візиту до Туреччини президента України Володимира Зеленського. Президент Туреччини Реджеп Ердоган на тлі стягування російських військ до українського кордону підтвердив підтримку Анкарою територіальної цілісності і суверенітету України, а також невизнання анексії Криму Росією.
14 квітня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара "якихось політичних мотивів у рішенні влади Росії не вбачає".